Sıralama seçin
Toplam 9 ürün görüntüleniyor.

Güvenli ve Konforlu Yolculuklar İçin: Oto Koltuğu Üreticisi Olarak Profesyonel Tavsiyeler

Oto koltuğu seçimi, çocuklarımızın güvenliği için hayati önem taşıyan bir karardır. Yıllardır hem birçok markanın distribütörlüğünü üstlenmiş, hem de Avrupa Güvenlik Sertifikalı çocuk oto koltukları üreten bir bir firma olarak, siz değerli müşterilerimizden gelen "koltuk alırken nelere dikkat etmeliyiz" sorularını cevaplamak istedik.

Firmamızın Fransa, İspanya gibi önemli markaların distribütörlüğünü yapması ve uluslararası fuarlar ile pazarlardan edindiği tecrübeler, sizlere oto koltuğu seçiminde değerli bilgiler sunmamıza olanak sağlamaktadır. Bu yazımızda, çocuklarımızın araç içindeki güvenliğini sağlamak adına dikkate almanız gereken önemli detayları paylaşıyoruz.

Çocuklarımızın araç içindeki güvenliğini sağlamak için kullanılan oto koltuklarının seçiminde en kritik faktör, tercih edilecek oto koltuğunun bağımsız güvenilir test kuruluşları tarafından (Avrupa Güvenlik Sertifikası I-Size) sertifikalandırılmış olması gerekmektedir.

Özellikle büyükşehirlerde yaşayan ebeveynler için, araç içindeki kısa yolculuklarda bile beklenmeyen kazaların meydana gelebileceği gerçeğini unutmamak önemlidir. Araç içinde uyuyan bebek ve çocuklar için oto koltuğu kullanmak, bu tür durumlarda ciddi yaralanmaların önüne geçebilir.

Son olarak, ebeveynlerin bakış açısından, oto koltuğunun kullanımının pratik ve tek başına kullanımda zorlanmayan bir ürün olması, günlük hayatta büyük bir avantaj sağlar. Sizlere, çocuklarınızın güvenliği ve rahatlığı için en iyi oto koltuğunu seçmede rehberlik etmek bizim önceliklerimizden biridir.

Şirketimiz bünyesinde bulunan test ve mükemmeliyet merkezindeki uzmanlar tarafından hazırlanan önemli tavsiyeleri aşağıda bulabilirsiniz.

Güvenli Yolculuklar İçin Oto Koltuğu Seçiminde 10 Önemli Nokta

Güvenlik Sertifikalı Ürünler Tercih Edilmelidir:

Çocuk Oto Koltuğunun bağımsız güvenilir test kuruluşlarından geçerek sertifikalandırılmış olması önemlidir. Avrupa Güvenlik Sertifikası (R129-iSize) gibi güvenlik testleri, önceki testlere göre daha güvenli bir seçim sunar.

Oto Koltuğu Seçimi Çocuğun Boyuna Göre Yapılmalıdır:

Yenilenen Avrupa güvenlik regülasyonlarına göre koltuk seçimi, çocuğun boyuna göre yapılmalıdır, kiloya göre değil.

Darbe Emici Eps Köpükler:

İçi tamamen darbe emici EPS köpükler ile kaplı olan oto koltukları tercih edilmelidir. Yan darbe emici (SIP) korumalı koltuklar ve komple darbe emici köpükler, çocuğa maksimum güvenlik sağlar.

Güçlendirilmiş Boyunluk:

Yan çarpışmalarda ağır yaralanmaları önlemek adına oto koltuğu seçiminde, güçlendirilmiş boyunluk tasarımı ve ekstra darbeyi emen akıllı süngerleri olan ürünler tercih edilmelidir.


Isofix İle Bağlama:

Çocuk oto koltuğunu araca bağlamak için çelik isofix kullanımı hem daha güvenli hem de hatalı kurulumları önler. Çocuk oto koltuğunda isofixli modeller tercih edilmelidir.

4. Temas Noktalı Koltuklar: 

Yeni nesil oto koltuklarında bulunan 4.cü temas noktası, 3 nokta emniyet kemerine ekstra dördüncü bir temas noktası eklenerek önden çarpışma durumunda karın bölgesine uygulanan darbe kuvvetini %35’e kadar azaltarak korumaya alır.

Top Tether Kullanımı: 

Top tether (koltuğun arka üst kısmında kemerli kanca) kullanımı önemlidir. Top Tetherin kullanılması, kaza anında çocuğun öne ve yana savrularak başını çarparak ciddi yaralanmasını önler. Kullanımı 3 yaşına kadar kanunen zorunludur.

Oto Koltuğun Yatış Pozisyonu ve Konfor:

Oto koltuğunun yatış açısı, yatış kademe sayısından daha önemlidir. Yukarı yönlü yatış kademesine sahip koltuklar, çocuğun boynunun öne düşme sorununu önler ve panoramik görüşle çocuğun daha konforlu bir seyahat etmesini sağlar.

Kumaşın Kolay Çıkarılıp Takılması: 

Yaklaşık 12 yıl boyunca kullanılacak olan kumaşın kolayca takılıp çıkarılabilir olması temizlik açısından önemlidir. Oto koltuğu seçilirken, koltukta kullanılan kumaşın yıpranmaya karşı dayanıklı ve nefes alabilir olması gerekmektedir.

Müzik Çalar Sistemi:

Güvenlik ön planda olmakla birlikte, çocuğun seyahatini daha konforlu hale getirecek bir müzik sistemi, keyifli yolculuklar için önemli bir özelliktir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.