Dikey Şeffaf Kutular

CASUAL ÇOCUK KOLTUKLARI İÇİN İ-SİZE NE ANLAMA GELİYOR ?

Tüm Casual çocuk koltukları (R129 I-Size) en yüksek güvenlik standartlarına uygun olarak üretilmiştir. Uzun süreli deneyimlerimiz ve uluslararası prestijli bağımsız test kuruluşları (Alman Dekra ve Tüvsüd) testlerinden elde ettiğimiz iyi sonuçlar, çocukların maksimum güvenliği için çocuk oto koltuklarının, yenilenmiş Avrupa Güvenlik Yasasına (R-129 I-Size) göre sertifikalandırılmanın gerekli olduğunu bize gösterdi.

Felsefemiz, yasal standartların çok ötesine geçerek müşterilerimize en kaliteli ve güvenli ürünleri sunmaktır. Şirketimiz bünyesinde bulunan Test ve Mükemmeliyet Merkezimizdeki uzmanlarımız tarafından, en son teknoloji ve hassas cihazlar kullanarak yüksek kalitede üretilen oto koltuklarının her aşamasını kontrol etmektedir.

i-size nedir?
Dikey Şeffaf Kutular
Casual Oto Koltuğu Kolay Kurulum

KOLAY KURULUM

Casual i-Size çocuk oto koltukları, doğru ve güvenli kurulumu kolaylaştıran akıllı Isofix sistemi sayesinde aracınıza saniyeler içerisinde kolayca takılıp çıkartılabilir.

i-size koltuk seçimi

DOĞRU KOLTUK SEÇİMİ

i-Size standartlarında oto koltuğu, çocuğun boyuna göre seçilir. i-Size sertifikalı oto koltukları, doğru koltuk seçimini kolaylaştırır ve maksimum güvenliği garanti eder.

i-size güvenlik

GELİŞTİRİLMİŞ GÜVENLİK

Tüm i-Size onaylı çocuk oto koltukları, ekstra yan darbe ve takla testinden başarıyla geçmektedir.

oto koltuğu çarpışma testi

ÇARPIŞMA TESTLERİ

I-Size, araba koltuklarının çarpışma testi için manken (Q-Dummy) kullanır. Q-Dummy’ler yüksek hassasiyete sahip baş, boyun ve karın basıncı sensörleri ile donatılmış ve çocuğun vücudunun bir kazada nasıl tepki vereceğini daha iyi yansıtacak şekilde tasarlanmıştır.

Sarı Kutu

I-Size, R129 en zorlu çarpışma testlerini içeren, çocuk oto koltukları için geliştirilmiş yenilenen Avrupa Güvenlik Standardıdır.

Dikey Şeffaf Kutular

 

 

 

 

i-Size Koltuklar, koltuk üreticisi tarafından belirlenen, çocuğun boy aralığına göre
(ayakta durma yüksekliği) kullanılmalıdır.

Dikey Şeffaf Kutular


ISOFIX ve TOP-TETHER KULLANIMININ ÖNEMİ



 • - Oto koltuğunun kullanımı ile ilgili en büyük güvenlik sorunu doğru bağlantı yapılamamasıdır.


 • - Yapılan araştırmalar sonucunda kemerle araca monte edilen çocuk oto koltuklarının %75 ‘inin doğru bağlanamadığı tespit edilmiştir.


 • - I-Size yanlış kurulumu önlemek daha kolay ve güvenli bir kurulum sağlamak için, 75-105cm arası kullanımlarda çocuk oto koltuğu araca monte edilirken ISOFİX ve TOP-TETHER kullanımını zorunlu hale getirmiştir.


 • - I-Size'a göre, 100-150cm arası çocuklarda araç kemerini kullanarak bağlantı yapıldığı için ISOFIX kullanımı zorunlu değildir.


 • - Top-Tether sistemi çarpışma anında koltuğun sağa sola dönmesini ve öne doğru hareket etmesini engeller. Çocuğunuzun maksimum güvenliği için oto koltuğu kullanırken ISOFIX ve TOP-TETHER bağlantısını öneriyoruz.




NEDEN İ-SİZE'I SEÇMELİSİNİZ?



 • - Ön ve arka darbe testlerinin yanı sıra sert yan darbe testleri ve takla testleri de uygulanır.


 • - Çocuk oto koltuklarının i-Size test onayını alabilmesi için iyi bir gövde, baş ve boyun korumasına sahip olması gerekir.


 • - Oto koltuğu çocuğun boyuna göre seçilir. Bu durum oto koltuğu seçimini kolaylaştırır ve ağırlıktan dolayı bir üst gruba erken geçmeyi engellemiş olur.


 • - I-Size, çocuk oto koltuklarını test etmek için daha gelişmiş ve yüksek hassasiyete sahip çarpışma testi mankeni (Q-Dummy) kullanır. Q-Dummy’ler yüksek hassasiyete sahip baş, boyun ve karın basıncı sensörleri ile donatılmış ve çocuğun vücudunun bir kazada nasıl tepki vereceğini daha iyi yansıtacak şekilde tasarlanmıştır.


DOĞRU KULLANIM İÇİN KILAVUZ KONTROLÜ



 • - i-Size çocuk oto koltukları araç koltuklarına, koltuk üreticilerinin talimatlarına göre (kullanma kılavuzuna göre) takılmalıdır.


 • - i-Size onaylı çocuk oto koltuklarının aracınıza uygun olup olmadığına, üretici firma tarafından belirlenen araç uyumluluk kılavuzuna bakarak öğrenebilirsiniz.


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.